PostHeaderIcon ŚWIĘTO FLAGI

25 kwietnia 2014 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Flagi. Specjalnie na tę okazję zaprosiliśmy specjalnego gościa- tatę Blanki- p. Alberta Nowickiego. Pan Albert jest zawodowym żołnierzem, przybył do nas w pełnym umundurowaniu i wyposażeniu. Jego ekwipunek ważył prawie 40 kg, a były tam: hełm, maska przeciwgazowa, strój ochronny, strój maskujący, pałatki i wiele innych rzeczy niezbędnych w codziennym życiu żołnierza. Wszystkie przedszkolaki mogły przymierzyć ciężki hełm, pomagały w rozbiciu namiotu, zapinaniu guzików, a nawet wzięły udział w musztrze żołnierskiej. Maszerowanie najlepiej wyszło: Bolusiowi Ś. i Marcinkowi, L., w czołganiu najlepszy był Jasiek B., a w zapinaniu guzików przy stroju ochronnym- Bartuś N. na zakończenie dzieci z naszego przedszkola miały okazję pochwalić się swoją wiedzą na temat symboli narodowych oraz pięknie wyrecytowały wiersz, który zna każde polskie dziecko- „Kto ty jesteś?”. W nagrodę wszystkie dzieci otrzymały żołnierską marmoladkę. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Serdecznie dziękujemy panu Albertowi za ciekawą opowieść i spotkanie. 

 

PostHeaderIcon KOZUCHA KŁAMCZUCHA

W poniedziałek 14 kwietnia z przedstawieniem „ Kozucha kłamczucha”zawitał do nas największy w Polsce objazdowy Teatr Lalek "Pinokio" z Nowego Sącza. Bajka przedstawiała historię sieroty Paulinki, która poszukując pracy i miejsca dla siebie trafiła na podstępną Kozę wykorzystującą dobre serca ludzi i zwierząt. Historia kozy uczy, że kłamstwo, oszustwo oraz żerowanie na cudzej dobroci nie popłaca. Prawda wcześniej lub później wychodzi na jaw, a miłość i dobroć potrafi czynić cuda.
Przedstawienie wywarło wielkie wrażenie na naszych przedszkolakach a przygoda Paulinki poruszyła ich małe serduszka.


 

PostHeaderIcon KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

W marcu realizowaliśmy w przedszkolu Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” .

Głównym celem programu było zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne.

Bohaterem wszystkich materiałów programu jest Kubuś, który pokazał dzieciom piękno natury

i uczył, jak ją chronić. Dzięki przygotowanym przez organizatorów bajkom, najmłodsi mogli przenieść się z Kubusiem we wspaniały świat wyobraźni. Przeżywając rozmaite przygody, dzieci poznawały rośliny i zwierzęta, uczyły się szacunku i ekologicznych zachowań: jak zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu, jak zdrowo się odżywiać jedząc codziennie 5 porcji warzyw, owoców lub soku.

Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników ciekawe książeczki oraz upominki, a przedszkole otrzymało Certyfikat potwierdzający tytuł „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

 

alt

 

PostHeaderIcon PRZEGLĄD PIOSENKI " WESOŁE NUTKI"

5 kwietnia w Łukowskim Ośrodku Kultury odbył się XXXV Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesołe Nutki”.

Nasze przedszkole reprezentowali:

Zosia Młynarczyk i Julia Drozd w piosence „ Chlipacze” oraz Jaś Borkowski w piosence „ Na cztery i na sześć”

Małym artystom gratulujemy wspaniałych występów i życzymy dalszych sukcesów. 

PostHeaderIcon WARSZTATY PISANKARSKIE

27 marca odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty pisankarskie, które przeprowadziła twórczyni ludowa w dziedzinie plastyki zdobniczej Pani Edyta Sak.

Podczas warsztatów dzieci mogły poznać zwyczaje i Tradycje związane ze świętami Wielkanocnymi oraz wykonać rożnymi technikami pisanki.

Spotkanie okazało się bardzo ciekawym doświadczeniem i przyniosło dzieciom wiele radości.

       


   

 
Jesteś naszymgościem