PostHeaderIcon WITAJ WIOSNO

21 marca żegnaliśmy odchodząca już zimę i witaliśmy długo oczekiwaną i upragnioną wiosnę.
Zebraliśmy się więc w ogrodzie przedszkolnym z wcześniej przygotowanymi Marzannami, by wierszem i piosenką przekonać zimę, by zrobiła miejsce swojej siostrze wiośnie.
Kiedy Marzanna spłonęła pojawiło się piękne słonko. Był to znak, że najpiękniejsza pora roku jest już z nami .


 

 

PostHeaderIcon SEANS FILMOWY W KINIE ŁUKÓW

13 marca grupa „ Skrzaty” i „ Słoneczka” wybrała się na wycieczkę do Kina Łuków na bajkę „ Rodzinka nie z tej Ziemi”, której akcja rozgrywała się na planecie Baab. Kiedy narodowy bohater, uwielbiany astronauta Scorch Supernova zostaje złapany w pułapkę przez złego Shankera, na ratunek wyrusza jego cichy i spokojny brat, Gary.
Jak to w bajkach bywa dobro zawsze zwycięża i cała przygoda kończy się pomyślnie.
Wycieczka okazała się udana, a nasze przedszkolaki zadowolone i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.


 

 

PostHeaderIcon TEATRZYK " PINOKIO"- CZERWONY KAPTUREK

18 lutego gościliśmy w przedszkolu aktorów teatru „ Pinokio”, którzy przyjechali do nas z przedstawieniem „ Czerwony Kapturek”. Przygoda Czerwonego Kapturka przestrzegała przed rozmawianiem z nieznajomymi , ponieważ nie wszyscy mają czyste zamiary, oraz ukazała skutki niesłuchania rad rodziców.
Mimo, że bajka jest znana wszystkim dzieciom wywołała wśród naszych przedszkolaków wielkie zainteresowanie i zaciekawienie.

Po spektaklu dzieci mogły poczuć się jak aktorzy przymierzając stroje i wcielając się w role bohaterów.

 

PostHeaderIcon WARSZTATY EDUKACYJNE

17 lutego gościliśmy w przedszkolu animatorów i trenerów z Fundacji „ Dzieci- Dzieciom”, którzy w ramach projektu „ ElektroOdpowiedzialni” przeprowadzili warsztaty, których celem było poniesienie poziomu wiedzy w zakresie postępowania z elektrośmieciami oraz ich zgubnego wpływu na środowisko naturalne. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się co to jest recykling, uczyły się rozpoznawać, które urządzenia zaliczane są do grupy elektrośmieci i do jakich miejsc należy je oddawać. Na przykładzie ogrodu z warzywami trener wskazał negatywne skutki wyrzucania elektroodpadów na łono natury. Tworząc plakat przedszkolaki pokazały negatywny wpływ substancji znajdujących się w tych urządzeniach na zdrowie człowieka.

 

PostHeaderIcon CZEKOLADOWE WALENTYNKI

14 lutego dominowały w naszym przedszkolu trzy kolory: czerwony, brązowy i biały. Miało to związek z obchodami „ Czekoladowych walentynek”, które były połączeniem dwóch ważnych dni : „Walentynek”, oraz „ Święta czekolady”.

Do wspólnej zabawy zaprosiły „ Słoneczka”, które przygotowały inscenizację wiersza J. Brzechwy „ Żuk”. Dzieci wzięły udział konkursach i quizach m.in.: szukały swojej drugiej połówki, układały walentynkowe puzzle, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów ulubionych bajek, pomogły również mieszkańcom „ Czekoladowej Krainy” zdjąć zły urok z księżniczki Pralinki, którą zły czarownik zamienił w czekoladowy posag.

Najwięcej jednak radości przysporzyły dzieciom zajęcia kulinarne, podczas których dekorowały czekoladowe ciasteczka oraz przyrządzały banany w czekoladzie.


 


 
Jesteś naszymgościem