PostHeaderIcon DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzień Babci i Dziadka to święto, o którym nie zapominają nasze przedszkolaki. W tym roku uroczystość ta odbyła się 17 stycznia w
„ Świetlicy wiejskiej” w Łazach. Uroczysta akademia rozpoczęła się przemówieniem Pani Dyrektor oraz Wójta Gminy Łuków.
Tym razem przed publicznością wystąpiły nie tylko dzieci prezentując swoje umiejętności wokalne i recytatorskie, ale również Rodzice w „ Przedstawieniu jasełkowym”.

Po części oficjalnej przyszedł czas na prezenty oraz słodki poczęstunek.

Reportaż z uroczystości będzie dostępny na stronie internetowej łukowskiej telewizji magnes.tv.

,

 

PostHeaderIcon BAL W PRZEDSZKOLU

Rozpoczął się karnawał, a wraz z nim bale.
Rytmy tanecznej muzyki rozbrzmiewały w naszym przedszkolu 10 stycznia. Wśród przybyłych gości nie zabrakło bajkowych postaci, które porwał do zabawy wodzirej. Nie zabrakło ciekawych konkursów, podczas których nasi milusińscy mogli wykazać się umiejętnościami tanecznymi, refleksem jak również umiejętnością współpracy.
Wspólna zabawa przysporzyła wszystkim wiele radości.

 

PostHeaderIcon JASEŁKA

 

Boże Narodzenie to czas szczególny, magiczny, czas radości, refleksji i serdecznych spotkań, do których okazją w naszym przedszkolu są „ Jasełka”.

W tym roku miały one miejsce 17 grudnia, jednak na wszystkich zgromadzonych, a w szczególności na dzieci czekała miła niespodzianka...tym razem w rolę aktorów wcielili się rodzice, którzy w bajkowy sposób zabrali wszystkich zgromadzonych do Betlejem, gdzie na świat przyszedł malutki Jezus.

Było to bardzo ciekawe doświadczenie, które wywołało wielkie zaciekawienie oraz radość na buziach naszych milusińskich, którzy okazali się wspaniałymi krytykami i recenzentami dla gry aktorskiej swoich rodziców.

Po części artystycznej przyszedł czas na życzenia, upominki oraz pyszny wigilijny poczęstunek.

 

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za udział oraz zaangażowanie i pomoc

w przygotowaniu „Jasełek”

i życzymy, by Święta Bożego Narodzenia i Wigilijny wieczór,
tak jak cały nadchodzący Nowy Rok
upłyną Wam w szczęściu i radości.


 

Dzień ten był również wspaniałą okazją do rozstrzygnięcia konkursu zorganizowanego w ramach projektu„ Edukacja ekologiczna w szkołach gminy Łuków” współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie „Coś z niczego- kukiełka ekologiczna”, którego efektem było wiele wspaniałych prac przygotowanych przez dzieci oraz ich rodziców. Ponieważ wszystkie prace były bardzo ciekawe, a ich przygotowanie wymagało wiele wysiłku i cierpliwości jednogłośnie zostały nagrodzone I miejscem, a ich autorzy dyplomami i drobnymi upominkami.

Małym artystom gratulujemy wspaniałych pomysłów oraz dziękujemy za wielkie zaangażowanie.

 

PostHeaderIcon TEATRZYK " PINOKIO"

13 grudnia w naszym przedszkolu odbył się teatrzyk kukiełkowy pt.: Przygody Janka i złej czarownicy w wykonaniu Teatru Lalek „ Pinokio”. Była to przejmująca opowieść o Janku i dziewczynce o imieniu Małgosia,która ukazywała ważne prawdy życiowe, pouczała odbiorców, że przez złe zachowanie można wyrządzić komuś krzywdę oraz jak ważne jest, aby umieć przeprosić. Przedszkolaki przekonały się, że w życiu należy spełniać dobre uczynki i postępować właściwie, aby mieć wokół siebie dużo dobrych ludzi i przyjaciół.


,

 

PostHeaderIcon KONKURS

12 grudnia 2013r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie XIV Konkursu Bożonarodzeniowego organizowanego przez Publiczną Bibliotekę w Gręzówce, na najpiękniejszy witraż świąteczny wykonany przez dzieci. W konkursie tym III miejsce zajęła choinka wykonana przez 4 latki z naszego przedszkola: Olę Gawrońską, Izabelę Szmulik i Kalinkę Kowalczyk, dziewczynki otrzymały dyplomy i upominki wręczone przez Wójta i dyrektora GOK-u. 
Jesteś naszymgościem