PostHeaderIcon ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA


25 listopada obchodziliśmy „ Święto Pluszowego Misia”. To już 111 lat, od pamiętnego wydarzenia, kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Miś tak spodobał się wszystkim, że postanowiono wykonać zabawkę dla dzieci, która przypominałaby o małym niedźwiadku. Zabawka otrzymała imię „Teddy” i od tamtej pory jest ulubioną dziecięcą przytulanką.

I my przyłączyliśmy się do obchodów święta poprzez wspólne zabawy z ulubionymi pluszaczkami.


 

PostHeaderIcon WESOŁE KANAPKI

Ważnym elementem edukacji przedszkolnej jest wychowanie zdrowotne. Podczas zajęć dzieci poznają zasady zdrowego odżywiania, higieny i bezpieczeństwa. Temu też służą zajęcia kulinarne, podczas których samodzielnie przygotowują zdrowe i pełnowartościowe posiłki. Realizując blok tematyczny „ Dbam o zdrowie” grupa „Słoneczka” postanowiła sprawdzić swoje umiejętności i przygotować „wesołe kanapki”. Efekty pracy widać na zdjęciach poniżej- było naprawdę pysznie:) 

PostHeaderIcon ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI8 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 95 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, na którą wszystkich pracowników przedszkola oraz wychowanków zaprosila grupa " Słoneczka". Zaprezentowane wiersze, piosenki o tematyce patriotycznej oraz inscenizacja legendy o powstaniu naszej stolicy " Wars i Sawa" były krótką lekcją historii o trudnych dziejach naszego narodu.
 Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych nasze przedszkolaki uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne, poznają symbole narodowe. Jak co roku przedszkolaki zdały swój egzamin z historii i udowodniły, że posiadają ogromną wiedzę o Polsce - naszej Ojczyźnie.
 

PostHeaderIcon W ŁUKOWIE


31 października wybraliśmy się na spotkanie z bibliotekarką do Miejskiej Biblioteki Publicznej z Oddziałami dla Dzieci. Podczas bardzo ciekawych zajęć dzieci poznały zasady korzystania z biblioteki oraz czytelni. Dowiedziały się również jak należy dbać o powierzone im książeczki, oraz, że czytanie nie musi być obowiązkiem, ale wielką przyjemnością oraz wesoła zabawą.

Ponieważ zbliżał się dzień „ Wszystkich Świętych”, była to również okazja do odwiedzenia cmentarza „ Świętego Rocha” i zapalenia zniczy na grobach Tych, których nie ma już wśród nas, ale są w naszej pamięci,
i o których nigdy nie zapomnimy.

 

PostHeaderIcon PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
25 października był bardzo ważnym dniem dla naszych najmłodszych wychowanków, którzy podczas uroczystej akademii zostali „ pasowani na przedszkolaka”. Niejednej mamusi i niejednemu tatusiowi łezka zakręciła się w oku, gdy patrzyli na popisy wokalne, recytatorskie i taneczne swoich pociech.

Niespodziankę dla młodszych kolegów i koleżanek przygotowały również „ Słoneczka”, które zababrały wszystkich zgromadzonych w bajkową podróż do domku Siedmiu Krasnoludków w przedstawieniu „ Królewna Śnieżka”.
Po występach przyszedł czas na słodki poczęstunek.

Naszym małym przedszkolakom gratulujemy i życzymy samych sukcesów w zdobywaniu dziecięcych doświadczeń.

 
Jesteś naszymgościem