PostHeaderIcon PRZEGLĄD RECYTATORSKI
15 października nasi mali artyści w składzie: Julia Drozd, Julia Sujka i Jaś Borkowski wzięli udział w XIII Powiatowym Przeglądzie Recytatorskim w Łukowskim Ośrodku Kultury prezentując wiersze: „ Pranie”, „ Plusk do wody” oraz „ Przyjaciel”.
Mimo lekkiej tremy podczas występu przed sporą publicznością występy naszych milusińskich były wspaniałe i zostały nagrodzone wielkimi brawami, a artyści otrzymali drobne upominki oraz dyplomy.

 

 

PostHeaderIcon DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
14 października obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Na uroczysty apel wszystkich pracowników oraz przedszkolaków zaprosiła grupa „ Skrzaty”, która pod kierunkiem Pani Magdy Sz. przygotowała wspaniały występ.
Po części artystycznej nadszedł czas na wystąpienie Pani Dyrektor, która wręczyła nagrody oraz życzyła dalszych sukcesów w kształceniu i wychowaniu młodego pokolenia. Do życzeń dołączyli się Przedstawiciele Rady Rodziców przygotowując słodki poczęstunek.

 

PostHeaderIcon MAŁE GRZYBOBRANIE

We wtorek 8 października przedszkolaki  z najmłodszej grupy- „Pszczółki” wybrały się na pieszą wycieczkę do pobliskiego lasu. Celem wycieczki było poznanie środowiska leśnego oraz „małe grzybobranie’. Wcześniej,  na zajęciach w przedszkolu dzieci poznały nazwy grzybów. W lesie każdy wypatrywał prawdziwka, niestety wszystkim w oczy rzucały się tylko okazałe muchomory, a te omijaliśmy z daleka. Szczęście jednak dopisało nam , bo pani Małgosia okazała się wspaniałym grzybiarzem,  znalazła  kilka maślaków i podgrzybków, które zabraliśmy do naszego kącika przyrodniczego.
Wycieczka wiele nas nauczyła, dzieci zobaczyły różne grzybki i zapamiętały, że nie wolno im samym zbierać grzybów, mogą to robić tylko dorośli.  
 

PostHeaderIcon WYCIECZKA DO LASU3 października „ Słoneczka” i „ Skrzaty” uczestniczyły w wycieczce ekologicznej do Szkółki Gospodarczej Leśnictwa Kryńszczak. Dzięki uprzejmości Pana Leśniczego, który z wielkim zaangażowaniem opowiadał o swojej pracy i pokazywał nam leśne skarby dzieci mogły pogłębić swoją wiedzę przyrodniczą oraz utrwalić wygląd i nazwy poznanych podczas zajęć drzew. Ponieważ dzień był dość chłodny wszyscy chętnie ogrzali się przy cieplutkim ognisku i zjedli smaczną kiełbaskę.
Z bagażem nowych doświadczeń i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

 

PostHeaderIcon ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

1 października obchodziliśmy „ Święto Pieczonego Ziemniaka”. Jak co roku z tej okazji gościliśmy w przedszkolu również Rodziców. Podczas wspólnych zabaw wybrany został „Król i Królowa Ziemniaczana”, dla których dzieci zaprojektowały przepiękne stroje. Ponieważ chłód troszkę dokuczał wszyscy uczestnicy mogli rozgrzać się podczas konkrecji sportowych. Rywalizacja była naprawdę zawzięta. Po wyczynach sportowych przyszedł czas na relaks przy ognisku i pieczenie kiełbasek oraz ziemniaczków. Impreza zakończyła się przeciąganiem liny. Oczywiście nie było przegranych.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu imprezy i aktywny udział.
 
Jesteś naszymgościem