PostHeaderIcon ZAJĘCIA KULINARNE

Nadeszła jesień, a wraz z nią prace w sadzie i w ogrodzie. Wszyscy przygotowują się do nadejścia zimy. Również w przedszkolu dzieci ciężko pracowały: poznawały owoce, warzywa, jak również sposoby ich przetwarzania. Z wielkim zaangażowaniem tworzyły kąciki przyrody w swoich salach, by móc w końcu zabawić się w małego kucharza i przygotować jakieś pyszne, zdrowe danie. Tak w pocie czoła powstawały soki, desery, a nawet ciasta. Wszystkie dania były przepyszne i szybko znikały ze stołu. Nasi kucharze spisali się na medal.

 

PostHeaderIcon DZIEŃ ZIEMI

.

23 września nasze przedszkole przyłączyło się do Ogólnopolskiej Akcji „ Dnia Ziemi”. Wszystkie przedszkolaki wyposażone w jednorazowe rękawiczki oraz worki na śmieci wyruszyły w teren, by posprzątać okolice przedszkola. Okazało się, że miały sporo pracy, gdyż nie wszyscy ludzie należycie dbają o swoją okolicę i szanują własne środowisko.

Akcja miała na celu podniesienie świadomości dzieci na temat zależności człowieka od środowiska oraz odpowiedzialności za jego stan.
Mamy nadzieję, że choć trochę rozbudziła w naszych podopiecznych zamiłowanie do przyrody i wpłynęła na kształtowanie postaw ekologicznych.
 

PostHeaderIcon RANCZO ARKA

 

17 września „ Skrzaty” i „ Słoneczka” wyruszyły w podróż do Gospodarstwa agroturystycznego „Ranczo Arka”. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych podczas jazdy autokarem na miejscu powitało nas słonko. Z entuzjazmem ruszyliśmy zwiedzać i poznawać wspaniałe tereny i ich mieszkańców: kucyki, dziki, lamy, strusie, bydło szkockie, a także bociana, który zadomowił się tam na dobre i nie ma zamiaru wylecieć do ciepłych krajów. Po wędrowce przyszedł czas na zabawę. Na dzieci czekało wiele atrakcji: gokarty, kolejka, karuzela, zjeżdżalnia krzesełkowa. Wizytę w tym malowniczym miejscu zakończyła zabawa przy ognisku połączona z pieczeniem kiełbasek.
Wyjazd w części został sfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki.

 

PostHeaderIcon LEŚNA WYPRAWA

16 września „ Słoneczka” pomaszerowały ochoczo do pobliskiego lasu, by szukać oznak nadchodzącej jesieni. Podczas wesołych zabaw mogły podziwiać i poznawać roślinność oraz zbierać skarby do przedszkolnego „ Kącika przyrody”. Z pełnym koszem, w którym znalazły się również prawdziwki i podgrzybki wróciły do przedszkola. Ciekawa lekcja przyrody przyniosła dzieciom sporo radości, ale także nowych doświadczeń.

 

PostHeaderIcon WIZYTA POLICJANTA
6 września gościliśmy w przedszkolu Policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. Wizyta ta związana była z realizacją bloku tematycznego „ Bądź ostrożny”,oraz akcją „ Bezpieczna droga do szkoły”. 
Dzieci w wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści Pana Policjanta, jednak najwięcej emocji i wrażeń dostarczyła prezentacja kajdanek i motocyklu.
Spotkanie przyczyniło się do podniesienia świadomości naszych wychowanków na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz uczuliło na niektóre zagrożenia, jakie można napotkać w życiu codziennym.
 

 
Jesteś naszymgościem