PostHeaderIcon ŚWIĘTO WODY
10 maja po raz pierwszy obchodziliśmy w naszym przedszkolu „ Święto wody”.

Celem tego przedsięwzięcia było  uświadomienie dzieciom znaczenia wody dla człowieka oraz otaczającej przyrody. W tym dniu przedszkolaki mogły wzbogacać swoja wiedzę i doświadczenie podczas eksperymentowanie, badanie i prowadzenie obserwacji oraz wycieczki nad pobliski staw.
M
amy nadzieję, że poprzez udział w niniejszych akcjach, wśród naszych wychowanków wykształcona zostanie postawa ekologiczna w zakresie ochrony wód i racjonalnego korzystania z jej zasobów.

 

PostHeaderIcon STRAŻ POŻARNA25 kwietnia gościliśmy w naszym przedszkolu strażaków z OSP w Gołaszynie: Pana Pawła i Pana Kamila. Wizyta gości wzbudziła wśród naszych przedszkolaków wielkie zainteresowanie. Dzieci poznały wiele ciekawostek związanych z pracą strażaka, oraz utrwaliły wiadomości dotyczące zachowania podczas pożaru. Największą atrakcją okazał się wóz strażacki i jego wyposażenie oraz pokaz gaszenia pożaru.
Spotkanie okazało się ciekawym sposobem na poznanie trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaka, a także zdobycia wiadomości, jak należy dbać o bezpieczeństwo swoje i innych i jak zachować się w trudnych sytuacjach.
 

PostHeaderIcon WYCIECZKA DO ŁUKOWA

18 kwietnia nasze przedszkolaki udały się do Gimnazjum Nr 2 w Łukowie, by obejrzeć adaptację bajki „ Jaś i Małgosia”, którą zagrali uczniowie w języku polskim i niemieckim. Nie była to jednak znana do tej pory wszystkim dzieciom wersja, lecz tym razem ukazana została z punktu widzenia Wiedźmy, i jak się okazało to nie ona była niedobra, lecz Jaś i Małgosia.
Biletem wstępu na przedstawienie były plastikowe nakrętki zbierane w ramach akcji „ Zakręceni dla Mai”, z których sprzedaży pieniążki trafią na rehabilitację dziewczynki.
Serdecznie dziękujemy naszym Przedszkolakom i ich Rodzicom za włączenie się do „ Zakręconej akcji” i zachęcamy do dalszej pomocy.

 

Korzystając z okazji odwiedziliśmy również KPPSP w Łukowie
oraz Przychodnię Rejonową przy ul Partyzantów.

Wycieczka okazała się bardzo udana i owocna w nowe doświadczenia.


 

PostHeaderIcon WESOŁE NUTKI13 kwietnia nasi mali artyści wzięli udział w XXXIV Powiatowym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „ Wesołe Nutki” w Łukowskim Ośrodku Kultury. Nasze przedszkole reprezentowali: Jaś Borkowski z grupy „ Skrzaty” w piosence „ Witaj wiosenko”, oraz Oliwka Piechota, Tatiana Pieniak i Wiktoria Markiewicz prezentując piosenkę „ Dzień wiosny pierwszy”. Za piękne występy artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

PostHeaderIcon KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

Już po raz kolejny nasze przedszkole wzięło udział w realizacji Ogólnopolskiego Programu Ekologicznego „ Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Miał on na celu edukowanie dzieci w zakresie przyrody i ekologii. Dzięki ciekawym pomysłom  i pomocom  przedszkolaki  mogły poznać zasady segregacji śmieci, różne sposoby ochrony środowiska, oraz pogłębić swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Efektem  prowadzonych zajęć było samodzielne przygotowanie soku marchwiowo- jabłkowego i pyszne ciasto marchewkowe. Mamy nadzieję, że nasze przedszkolaki będą w przyszłości kierowały się swoją widzą, by żyć w czystym i zdrowym środowisku.  

 
Jesteś naszymgościem