PostHeaderIcon " BRZYDAL"

16 stycznia 2013 roku w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów z Teatru Horyzont z Krakowa, którzy przygotowali dla nas przedstawienie pt. „Brzydal”. Tytułowy bohater tak naprawdę nazywa się Brzuszatek i jest bardzo grzecznym, uczynnym, miłym oraz mądrym misiem. Druga postać to Gagatek- niegrzeczny, zachłanny, szyderczy typek. Pojawia się też Mądra Sowa.
Akcja toczy się na leśnej polance. Miś opowiada dzieciom o tym, ile radości i mądrości czerpie z książek. Rozmowie przysłuchuje się Gagatek,  energicznie wbiega na scenę i zaczyna przezywać i wyśmiewać się z misia.  Szybko przekonuje się jednak, ze miś jest mądry i może mu się przydać w odnalezieniu  cennego skarbu. Bohaterowie  odnajdują skarb, okazuje się on jednak nie szkatułą z kosztownościami, ale skarbnicą mądrości.
Bajka niesie ze sobą cenne przesłanie, uczy jak ważny jest szacunek okazywany innym ludziom oraz dbanie o utrzymanie przyjaźni.

 

 

 

 

PostHeaderIcon JASEŁKA

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy.
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory. 
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich.
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.

Boże Narodzenie to czas szczególny, czas wspomnienia narodzenia Bożego Dzieciątka, czas radości, przebaczenia, odpoczynku, spotkań z bliskimi i rodziną.
W naszym przedszkolu w świąteczny nastrój wprowadziły nas „ Jasełka”,
 które w tym roku odbyły się 14 grudnia.Przy brzmieniu pięknych kolęd i pastorałek mogliśmy przenieść się do Betlejem, gdzie w małej stajence przyszedł na świat Jezus. Dzieci prezentowały się bardzo efektownie i z wielkim przejęciem występowały dla swoich rodziców. Po części artystycznej przyszedł czas na życzenia oraz wspólny poczęstunek. Nie zabrakło również Mikołaja, który i w tym roku nie zapomniał nas odwiedzić i przybył z pięknymi prezentami.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie i stworzenie miłej i ciepłej atmosfery.

 

PostHeaderIcon POKAZ SZTUKI CYRKOWEJ10 grudnia gościliśmy w przedszkolu artystów, którzy dali dla naszych wychowanków oraz ich rodziców wspaniały pokaz sztuki cyrkowej.  Mogliśmy podziwiać żonglerkę, magiczne sztuczki, gimnastykę artystyczną oraz tresurę psa. Nasi odważni wychowankowie oraz śmiali tatusiowie mogli spróbować swoich sił w kręceniu hula-hop. Wszystkie występy wywołały ogromny aplauz i zachwyt wśród widowni. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem i ciekawością śledziły poczynania cyrkowców, które momentami zapierały dech, ale przede wszystkim  wywołały wiele radości i uśmiechu.

 

PostHeaderIcon MIKOŁAJKIJak co roku 6 grudnia odwiedził nasze przedszkole wspaniały i długo wyczekiwany gość- Święty Mikołaj, a ponieważ nasze przedszkolaki przez cały rok były bardzo grzeczne przywiózł dla nich wspaniałe prezenty, za które podziękowały śpiewając piosenki i bawiąc się wspólnie w kole.

Wszystkie dzieci mają nadzieję, że w przyszłym roku również nie zapomni o naszym przedszkolu i dają słowo, że zrobią wszystko by być grzeczne przez cały rok.

 

PostHeaderIcon ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

 

 
 


30 listopada odbyło się „ Andrzejkowe spotkanie”, na które zaproszeni zostali uczniowie klasy I z ZS w Gołąbkach wraz ze swoją wychowawczynią.
Była to wspaniała okazja do zapoznania dzieci z tradycją wróżb andrzejkowych i miłego spędzenia czasu na dobrej zabawie w gronie rówieśników oraz naszych absolwentów, którzy mogli na chwilę powrócić do wspomnień z lat przedszkolnych.   

Tradycja wróżenia w wigilię św. Andrzeja jest głęboko zakorzeniona w naszej narodowej kulturze. Prawdziwa zabawa andrzejkowa musi być pełna wróżb. Dzięki tym tradycyjnym elementom andrzejek, dzieci mogły pobawić się w poznawanie swojej przyszłości, co dostarczyło im ciekawych przeżyć i emocji, które wywołały wiele radości uśmiechu.

 
Jesteś naszymgościem