PostHeaderIcon ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

 

alt

26 listopada obchodziliśmy w przedszkolu „ Święto Pluszowego Misia”. W tym dniu wszystkie dzieci mogły przynieść ze sobą ulubioną maskotkę, a przy tej okazji włączyć się w akcję charytatywną pt. „ Wszystkie Dzieciaki kochają pluszaki”.

W tym dniu gościliśmy również w naszej placówce uczniów klasy „ 0” i „ 1”  ze Szkoły Podstawowej w Aleksandrowie, którym serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i miło spędzony czas.

 

PostHeaderIcon WYCIECZKA DO SIEDLEC


               20 listopada dzieci z grupy: „ Skrzaty” i „ Słoneczka” udały się na całodniową wycieczkę do Siedlec.
Celem wycieczki było obejrzenie w kinie bajki „ Gdzie jest Nemo” oraz zabawy w centrum rozrywki „Młynek”. Podczas seansu przedszkolaki z ciekawością śledziły przygody „ małej rybki”
i z niecierpliwością czekały jak potoczą się jej losy. Przeżyły również chwile grozy, gdy bohaterowi groziło śmiertelne niebezpieczeństwo. Po tych emocjach mogły zrelaksować się i dać upust swojej energii w sali zabawach, w której czekało na nie  wiele wspaniałych atrakcji m. in.:
  basen z piłeczkami, zjeżdżalnie tubowe, proste i spiralne, trampolina, wystrzałowe armatki pneumatyczne, karuzela Palma Kokosowa, dmuchaniec oraz ulubiona chyba przez  wszystkie dzieci pizza. Zmęczone, ale uśmiechnięte i zadowolone z nowych doświadczeń wróciły do przedszkola, gdzie czekali na nie stęsknieni rodzice.

 

PostHeaderIcon „Łuków – miejsce nowoczesnej oświ@ty”


Gmina Łuków od 1 kwietnia br. rozpoczęła realizację projektu „Łuków – miejsce nowoczesnej oświ@ty” , w którym bierze udział również nasze przedszkole. Projekt współfinansowany jest  przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.4 Wysoko wykwalifikowane kadry systemu oświaty.

Celem głównym projektu jest dostosowanie kwalifikacji kadr oświatowych w placówkach Gminy Łuków w obszarze wykorzystywania nowoczesnych technik informacyjno – komunikacyjnych ICT (m.in. elektronicznego dziennika) w pracy zawodowej.

Dopełnieniem szkoleń będzie zakup licencji ED dla placówek oraz sprzętu komputerowego (komputerów przenośnych dla szkół), który pozwoli wykorzystywać oprogramowanie w bieżącym funkcjonowaniu placówek.

Projekt będzie realizowany do 31 marca 2013 r.

 

PostHeaderIcon UWAGA KONKURS!!!

W związku z realizacją Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „ Akademia Super Przedszkolaka”, którego organizatorem jest firma Indykpol S.A. nasze przedszkole przystąpiło do konkursu plastycznego.

Gorąco zachęcamy  do oddawania swoich głosów na prace wysłane przez naszą placówkę.

W dniach od 13 listopada do 3 grudnia należy odwiedzić domenę www.akademia-super-przedszkolaka.pl

i za pośrednictwem przycisku „Zagłosuj” oddać swój głos na wybraną pracę.

Możliwe będzie oddanie maksymalnie 3 głosów w ciągu doby. Kryterium ograniczenia głosowania do 3 głosów jest jeden adres IP oraz jeden adres e-mail.

Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody.

 

PostHeaderIcon ŚWĘTO NIEPODLEGŁOŚCI12 listopada odbył się w naszym przedszkolu uroczysty apel poświęcony 94 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się krótkim przedstawieniem nawiązującym do legendy o powstaniu państwa polskiego, a następnie
„ Skrzaty” zaprezentowały wiersze i piosenki o charakterze patriotycznym.Na zakończenie wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni do wspólnej zabawy.
Dzięki takim uroczystościom możemy sobie pozwolić na chwilę zadumy nad tym, że możemy uczyć się i pracować w wolnym i niepodległym kraju, mówić w polskim języku i kultywować narodowe tradycje, a w dzieciach od najmłodszych lat rozwijać poczucie tożsamości narodowej i przywiązanie do ojczyzny.

 
Jesteś naszymgościem