PostHeaderIcon W ŁUKOWIE

 

30 października grupa „ Słoneczka” i „ Skrzaty” wybrała się na wycieczkę do Łukowa. Celem wycieczki było odwiedzenie cmentarza św. Rocha , udział w zajęciach w Bibliotece Miejskiej oraz spacer pod pomnik Papieża Jana Pawła II.
Korzystając z okazji zbliżającego się dnia „Wszystkich Świętych” przedszkolaki odwiedziły groby
„ Harcerzy”, „ Nieznanego Żołnierza”, „ Strażaków”, by zapalić znicz i uczcić pamięć Tych, którzy zginęli za naszą Ojczyznę.
Podczas zajęć w bibliotece dzieci miały możliwość poznania bardzo ciekawych, kolorowych i pięknie wydanych pozycji dziecięcego księgozbioru oraz mogły zdobyć wiele cennych informacji na temat pracy bibliotekarki oraz zasad korzystania z biblioteki. Był to również dobry moment, by zachęcić małych czytelników do sięgania po książkę i rozwijania zainteresowań czytelniczych.
Grupa „ Słoneczka” korzystając z czasu wolnego odwiedziła również sklep spożywczy i aptekę.

Wycieczka zdaniem wszystkich przedszkolaków była bardzo ciekawa i przyniosła im wiele radości.

 

PostHeaderIcon PRÓBNA EWAKUACJADnia 29 października w naszym przedszkolu miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku.              

 W ćwiczeniach wzięły  udział wszystkie przedszkolaki i personel. Uczestnicy ewakuacji na określony sygnał opuścili budynek wyznaczonymi wyjściami ewakuacyjnymi poza teren przedszkola. Cała akcja  przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. 
W ćwiczeniach w roli obserwatora uczestniczył przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie Pan Paweł Wysokiński.

 Po ewakuacji odbyło się spotkanie, podczas którego  dzieci mogły zdobyć wiele  cennych informacji  dotyczących pracy strażaka oraz zapoznać się z profesjonalnym sprzętem wykorzystywanym podczas akcji gaszenia pożarów.

 

 

PostHeaderIcon PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA26 października odbyło się „Pasowanie na przedszkolaka. Było to  szczególnie ważne wydarzenie dla nowoprzyjętych dzieci. Jest to również moment, w którym maluchy stają się pełnoprawnymi przedszkolakami.
Uroczystość rozpoczęła się od programu artystycznego. Maluszki zaprezentowały swoje

umiejętności recytatorskie i wokalne oraz przekonały wszystkich zebranych gości, że zasługują na miano „Przedszkolaka”.
„ Skrzaty” w przedstawieniu „ Witaminki” chciały przypomnieć wszystkim zebranym, jak należy się odżywiać, by zdrowo rosnąć i mieć energię do pracy i zabawy.
„ Słoneczka” zabrały nas w bajkową podróż do Krainy Smerfów. Z humorem przedstawiły scenki z życia małych niebieskich stworków, których jedynym wrogiem jest wstrętny i podstępny Gargamel.
Po części artystycznej nagrodzonej wielkimi brawami Pani Dyrektor zaczarowanym ołówkiem mianowała każde dziecko na przedszkolaka.
Niejednemu z rodziców łezka zakręciła się w oku.

Maluszkom z całego serca gratulujemy i życzymy samych sukcesów.

 

PostHeaderIcon SUPER PRZEDSZKOLAKIW dniach 22-26 października w grupie„ Skrzatów”
realizowaliśmy ogólnopolski program „ Akademia Super Przedszkolaka” ,
którego organizatorem jest firma Indykpol S. A.
W ramach programu przedszkolaki poznawały podstawową wiedzę związaną z zasadami prawidłowego odżywiania oraz uczyły się jak radzić sobie z codziennych zadaniach i kontaktach z rówieśnikami. Dzieci dowiedziały  się jak prawidłowo się odżywiać, aby zdrowo rosnąć i szybko się uczyć. Poznały odpowiedzi na pytania: Po co jemy? Jak jedzenie wpływa na organizm? Co jeść, aby czuć się dobrze? W programie pojawiły  się także tematy dotyczące właściwego zachowania się przy stole, kultury osobistej, relacji z innymi oraz zabawy w grupie.
Zdobytą wiedzę wykorzystały podczas zajęć  kulinarnych, kiedy samodzielnie przygotowywały kanapki.
Zajęcia były ciekawą formą nauki poprzez zabawę i eksperymentowanie. Mamy nadzieję, że doświadczenie, które zdobyły wykorzystają w domu przygotowując wspólnie z rodzicami zdrowe i odżywcze posiłki.

 

PostHeaderIcon WIZYTA PANA POLICJANTA

 

18 października już po raz kolejny odwiedził nasze przedszkole Pan Policjant z Komendy Powiatowej w Łukowie, który przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i chodnikach jako pieszy, oraz właściwego zachowania w środkach transportu. Dzieci mogły również poznać bliżej pracę policjanta oraz uświadomić sobie jak ważną i odpowiedzialną pełni rolę.

Podczas spotkania przedszkolaki mogły pochwalić się swoją wiedzą zdobytą podczas zajęć i spacerów przedszkolnych. Gratulujemy Michałkowi Żondełkowi, który za aktywny udział w spotkaniu otrzymał od naszego gościa upominek.

 
Jesteś naszymgościem