PostHeaderIcon " PSZCZÓŁKI" W GROCIE SOLNEJ"

22 listopada grupa 3/ 4  latków udała się na wycieczkę do „ Groty solnej” w Łukowie.

Udział w 45 minutowym seansie miał charakter profilaktyczno- zdrowotny i związany był z realizacją bloku tematycznego „ Dbamy o zdrowie”. Głównym celem wycieczki było zachęcenie dzieci do dbałości o własne zdrowie i ukazanie im profilaktyki związanej z zapobieganiem chorobom oraz poznanie właściwości leczniczych soli.Podczas seansu, w trakcie zabawy dzieci  miały możliwość słuchania ulubionych bajek, muzyki oraz wdychania uwalnianych przez ściany solne powietrza bogatego w wiele mikroelementów m.in. jod, wapń, magnez, potas, żelazo.
Pobyt w „ grocie solnej” był dla dzieci nowym doświadczeniem i wywołał w nich pozytywne wrażenia.