PostHeaderIcon " KRÓL MACIUŚ I"- PRZEDSTAWIENIE TEATRALNY


5 marca nasze przedszkole gościło aktorów ze Studia Artystycznego „ Magik”, którzy przyjechali ze spektaklem          „ Król Maciuś I”.

Bajka opowiadała perypetie Maciusia, który po śmierci ojca przejmuje władzę w królestwie. Jednak, jako dziecko nie potrafi sobie początkowo radzić ze wszystkimi problemami swoich poddanych i jest ośmieszany przez swoich Ministrów. Chce jednak udowodnić wszystkim, że jest odważny. Gdy  wybucha wojna wraz ze swoim przyjacielem Felkiem stawia jej czoła i wychodzi z niej zwycięsko. Dzięki temu kraj bardzo się bogaci, a pieniądze Maciuś przeznacza na rozwój przedszkoli, szkół, szpitali itp. Sam również dochodzi do wniosku, że aby być mądrym i dobrym władcą  musi zdobyć wiedzę i doświadczenie i dlatego postanawia tak jak inne dzieci chodzić do szkoły.

Kolorowa scenografia, aktywny kontakt aktorów z dziećmi i ciekawe zwroty akcji  wywołały wśród przedszkolaków duże zaciekawienie losami małego bohatera, a za wspaniałą grę aktorzy nagrodzeni zostali wielkimi brawami.

 
Jesteś naszymgościem