PostHeaderIcon WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI KOPERNIKA

8 maja 2012 roku przedszkolaki z grupy „Skrzaty” i „Słoneczka” pojechały na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie stolicy rozpoczęły od wizyty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Dzieci miały okazję uczestniczyć w uroczystości związanej z obchodami rocznicy zakończenia działań wojennych . Wszystkim bardzo spodobał się występ orkiestry wojskowej, która na zakończenie imprezy zagrała kilka utworów wojskowych oraz przemarsz żołnierzy z kompanii reprezentacyjnej. Potem przedszkolaki spacerowały alejkami Ogrodu Saskiego. Znalazły też chwilę, aby pobawić się tam na placu zabaw.
Zrelaksowane przedszkolaki pojechały później do Centrum Nauki Kopernik. Tutaj czekało na nich mnóstwo atrakcji, bowiem dla najmłodszych została stworzona galeria Bzzz!. Tuż przy wejściu czekały  owady i ryby, które można było  łapać w niezwykłą siatkę stworzoną z własnego cienia. Podążając śladami zwierząt dzieci docierały  do ich kryjówek, aby zobaczyć, jak żyją mieszkańcy łąki. W świecie kształtów można było wejść do wnętrza kalejdoskopu, żeby obejrzeć swoje zwielokrotnione odbicie oraz zobaczyć, jak zbudowany jest plaster miodu. W galerii Bzzz! wszyscy mogli poczuć się jak ptaki, przesuwając rękoma po poręczach ukształtowanych zgodnie z tym, w jaki sposób poruszając się ptasie skrzydła i obserwując wszystko z góry za pomocą peryskopu. W trakcie eksperymentów na eksponacie wodnym większość przedszko0laków zamoczyła swoje ubranie, na szczęście zabraliśmy coś do przebrania się. Później zwiedzaliśmy jeszcze wystawy stałe, mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych stanowiskach. Niestety nie skorzystaliśmy ze wszystkich atrakcji Centrum Nauki Kopernik, gdyż musieliśmy wracać do domu.

 
Jesteś naszymgościem