PostHeaderIcon MALI PODRÓŻNICY

 

 

18 maja najmłodsza grupa przedszkolna wzięła udział w wycieczce do Gospodarstwa Agroturystycznego
„ Ranczo Arka” w Sernikach k/ Lubartowa.
Podczas ponad dwugodzinnego pobytu dzieci miały możliwość zwiedzenia z przewodnikiem i poznania z bliska różnych gatunków zwierząt, były to  m. in.: konie, osły, renifery, górskie bydło szkockie, lamy, kozy (górskie, mleczne), owce wrzosówki, , strusie afrykańskie, Emu,  Nandu, bociany, perliczki, indyki kalifornijskie, kaczki, gęsi, oraz bardzo przyjazne i towarzyskie koty i psy.
Następnie na dzieci czekało wiele atrakcji: plac zabaw, trampolina, dmuchany zamek ze zjeżdżalnią, przejażdżka kolejka wąskotorową, rejs po stawie. Wizytę na „ Ranczu” zakończyliśmy wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku.Wycieczka była dla „ maluszków” bardzo ciekawym przeżyciem, a zarazem  „ sprawdzianem” umiejętności radzenia sobie w nowych, nieznanych sytuacjach. Wszystkie  dzieci zdały go na 6 z plusem.

 

 

 
Jesteś naszymgościem