PostHeaderIcon MAŁE GRZYBOBRANIE

We wtorek 8 października przedszkolaki  z najmłodszej grupy- „Pszczółki” wybrały się na pieszą wycieczkę do pobliskiego lasu. Celem wycieczki było poznanie środowiska leśnego oraz „małe grzybobranie’. Wcześniej,  na zajęciach w przedszkolu dzieci poznały nazwy grzybów. W lesie każdy wypatrywał prawdziwka, niestety wszystkim w oczy rzucały się tylko okazałe muchomory, a te omijaliśmy z daleka. Szczęście jednak dopisało nam , bo pani Małgosia okazała się wspaniałym grzybiarzem,  znalazła  kilka maślaków i podgrzybków, które zabraliśmy do naszego kącika przyrodniczego.
Wycieczka wiele nas nauczyła, dzieci zobaczyły różne grzybki i zapamiętały, że nie wolno im samym zbierać grzybów, mogą to robić tylko dorośli.  

Poprawiony (poniedziałek, 14 października 2013 17:27)

 
Jesteś naszymgościem