PostHeaderIcon WARSZTATY EDUKACYJNE

17 lutego gościliśmy w przedszkolu animatorów i trenerów z Fundacji „ Dzieci- Dzieciom”, którzy w ramach projektu „ ElektroOdpowiedzialni” przeprowadzili warsztaty, których celem było poniesienie poziomu wiedzy w zakresie postępowania z elektrośmieciami oraz ich zgubnego wpływu na środowisko naturalne. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się co to jest recykling, uczyły się rozpoznawać, które urządzenia zaliczane są do grupy elektrośmieci i do jakich miejsc należy je oddawać. Na przykładzie ogrodu z warzywami trener wskazał negatywne skutki wyrzucania elektroodpadów na łono natury. Tworząc plakat przedszkolaki pokazały negatywny wpływ substancji znajdujących się w tych urządzeniach na zdrowie człowieka.