PostHeaderIcon KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

W marcu realizowaliśmy w przedszkolu Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” .

Głównym celem programu było zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne.

Bohaterem wszystkich materiałów programu jest Kubuś, który pokazał dzieciom piękno natury

i uczył, jak ją chronić. Dzięki przygotowanym przez organizatorów bajkom, najmłodsi mogli przenieść się z Kubusiem we wspaniały świat wyobraźni. Przeżywając rozmaite przygody, dzieci poznawały rośliny i zwierzęta, uczyły się szacunku i ekologicznych zachowań: jak zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu, jak zdrowo się odżywiać jedząc codziennie 5 porcji warzyw, owoców lub soku.

Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników ciekawe książeczki oraz upominki, a przedszkole otrzymało Certyfikat potwierdzający tytuł „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

 

alt

 
Jesteś naszymgościem