PostHeaderIcon ŚWIĘTO FLAGI

25 kwietnia 2014 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Flagi. Specjalnie na tę okazję zaprosiliśmy specjalnego gościa- tatę Blanki- p. Alberta Nowickiego. Pan Albert jest zawodowym żołnierzem, przybył do nas w pełnym umundurowaniu i wyposażeniu. Jego ekwipunek ważył prawie 40 kg, a były tam: hełm, maska przeciwgazowa, strój ochronny, strój maskujący, pałatki i wiele innych rzeczy niezbędnych w codziennym życiu żołnierza. Wszystkie przedszkolaki mogły przymierzyć ciężki hełm, pomagały w rozbiciu namiotu, zapinaniu guzików, a nawet wzięły udział w musztrze żołnierskiej. Maszerowanie najlepiej wyszło: Bolusiowi Ś. i Marcinkowi, L., w czołganiu najlepszy był Jasiek B., a w zapinaniu guzików przy stroju ochronnym- Bartuś N. na zakończenie dzieci z naszego przedszkola miały okazję pochwalić się swoją wiedzą na temat symboli narodowych oraz pięknie wyrecytowały wiersz, który zna każde polskie dziecko- „Kto ty jesteś?”. W nagrodę wszystkie dzieci otrzymały żołnierską marmoladkę. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Serdecznie dziękujemy panu Albertowi za ciekawą opowieść i spotkanie. 

Poprawiony (sobota, 26 kwietnia 2014 12:34)

 
Jesteś naszymgościem