PostHeaderIcon WYPRAWA NA RANCZO ARKA W SERNIKACH

We wtorek 27 maja 2014 roku dzieci z najmłodszej grupy „Pszczółki” wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Sernikach - „Ranczo Arka”.
Maluszki mogły skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez gospodarza gospodarstwa.
Oglądały wraz z przewodnikiem zwierzęta egzotyczne i tradycyjne: renifery, daniele, górskie bydło szkockie, bydło węgierskie, lamy, konie, osły, muflony, kozy, owce wrzosówki, świnki wietnamskie, świniodzika, strusie, bociany, perliczki, indyki kalifornijskie, kaczki, gęsi i najdziwaczniejsze kury. Dzięki zwiedzaniu wraz z przewodnikiem miały bezpośredni kontakt ze zwierzętami i mogły je pogłaskać a nawet nakarmić. Ogromną radość sprawiła dzieciom przejażdżka kolejką wąskotorową oraz przejażdżka wozem taborowym po lesie. Oprócz tego maluszki mogły pobawić się na placu zabaw, na którym znajdowały się huśtawki, ślizgawka, drewniany domek kryty słomą a także gokarty, stół do gry w pin-ponga, piłkarzyki. Do woli mogły też skakać w dmuchanym zamku. Kilkugodzinną wizytę na Ranczu Arka zakończyły zabawą przy ognisku połączoną z pieczeniem kiełbasek.

Zmęczeni, ale we wspaniałych humorach powróciły do przedszkola.Poprawiony (sobota, 31 maja 2014 20:47)

 
Jesteś naszymgościem